قوانین و شرایط رزرو و اقامت

شرکت دهگردی گشت گلستان خود را ملزم به پیروی از قوانین جمهوری اسلامی ایران می داند و هرگونه ارائه خدمات که نقض قوانین کشور را در برداشته باشد بر روی این وبسایت قرار نمی گیرد.
حفظ اموال شخصی در مدت اقامت در خانه ها و اقامتگاه های بوم گردی به عهده ی شخص رزرو کننده است و دهگردی و میزبانان هیچ گونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارند.
اقامت در اقامتگاه های بوم گردی و خانه های روستایی مستلزم ارائه شناسنامه و مدارک محرمیت است و میزبانان در صورت عدم ارائه مدارک محرمیت توسط میهمان حق کنسل کردن رزرو را دارند. در صورت کنسل شدن بدلیل عدم ارائه مدارک هیچ مبلغی به حساب میهمان عودت داده نخواهد شد.
دهگردی به عنوان بستری نرم افزاری برای معرفی کننده اقامتگاه های بوم گردی و مسیرهای سفر است. درخواست رزرو یک اقامتگاه در دهگردی با خواست و اراده کاربر صورت می پذیر و تائید یا رد درخواست توسط میزبان انجام می پذیرد. از این رو دهگردی فقط در قبال خدمات الکترونیکی رزرو، پرداخت و هماهنگی بین میزبان و مهمان مسئولیت دارد و در قبال مشکلات و معضلات بوجود آمده در محیط های اقامتی هیچ گونه مسئولیتی ندارد. تمامی مسئولیت ها در قبال پشتیبانی در زمان اقامت به عهده میزبان می باشد.
توجه به توضیحات نوشته شده درباره اقامتگاه ها، لیست امکانات، قوانین و شرایط پذیرش و همچنین چک کردن اطلاعات واردشده توسط مهمان ضروری ست و دهگردی درقبال عدم توجه به این نکات توسط کاربر هیچ مسئولیتی را نمی پذیرد.

قوانین و فرهنگ روستا گردی

دهگردی مرکز ایجاد بستر برای پویایی اقتصاد روستایی ست، پس سفر به روستا از نگاه ما سفر به فرهنگی متفاوت و شکننده ست. از این رو توجه به فرهنگ بومی مناطقی که از طریق دهگردی سفر می کنید و رعایت اصول روستاگردی باید در دستور کار شما قرار گیرد.
اصول روستاگردی
بلند کردن صدای موسیقی در محل اقامتتان در روستا ممنوع است.
ورود حیوانات خانگی فقط در اقامتگاه ها و خانه های روستایی مجاز است که در قسمت قوانین صفحه شان با رنگ سبز مشخص شده است.
در هنگام گشت و گذار در محیط های روستایی بدون اجازه به باغات و حیاط های روستاییان ورود نکنید.
خرید از جامعه محلی به منزله کمک به اقتصاد روستا و سپس کمک به مهاجرت معکوس است. پس در هنگام اقامت در روستاها به خرید از جامعه محلی توجه ویژه ای داشته باشید.

نحوه رزرو و پرداخت

عد از انتخاب یک اقامتگاه توسط کاربر درخواست در تاریخ معین ارسال می شود، درخواست توسط تیم پشتیبانی دهگردی و با هماهنگی میزبانان بررسی شده و تائید یا رد آن از طریق یک پیامک به کاربر اعلام می گردد. در صورت تائید یک پیامک حاوی یک کد رزرو برای کاربر ارسال می شود که کد یکتای رزرو است و با وارد کردن این کد بهمراه کدملی ثبت شده هنگام درخواست رزرو کاربر به درگاه بانک وصل شده و پرداخت انجام می شود.
کاربر هنگام پرداخت 100 درصد مبلغ رزرو را پرداخت می کند. این مبلغ به صورت امانت در حساب سایت می ماند و بعد از خروج مهمان و در صورت تائید اقامت مبلغ با کسر پورسانت به حساب میزبان واریز می گردد.

قوانین ورود و خروج

طبق قانون رسمی اقامت زمان ورود مهمان از ساعت 14 روز ورود انجام شده و خروج ساعت 12 روز خروج انجام می پذیرد.
تمامی هماهنگی ها در خصوص پذیرش غیر از این ساعت ها با میزبانان انجام می پذیرد.

قوانین لغو و استرداد

لغو رزرو در ایام عادی سال :
  • هنگامی که 7 روز کامل پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید 90 درصد مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازپرداخت خواهد شد.
  • هنگامی که 6 روز کامل پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید 80 درصد مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازپرداخت خواهد شد.
  • هنگامی که 5 روز کامل پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید 70 درصد مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازپرداخت خواهد شد.
  • هنگامی که 4 روز کامل پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید 60 درصد مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازپرداخت خواهد شد.
  • هنگامی که 3 روز کامل پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید 50 درصد مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازپرداخت خواهد شد.
  • هنگامی که 48 ساعت کامل پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید 30 درصد مبلغ پرداخت شده به حساب شما بازپرداخت خواهد شد.
  • هنگامی که کمتر از 48 ساعت پیش از تاریخ شروع اقامت اقدام به لغو رزرو نمائید هیچ مبلغی بازپرداخت نخواهد شد.

لغو رزرو در ایام پیک سال (ایام پیک شامل : آخر هفته ها، تعطیلات چند روزه، عیدنوروز می باشد) :

اگر اقامت شما در ایام پیک سال می باشد تنها 7 روز کامل قبل از تاریخ شروع اقامت می توانید رزرو خود را لغو و 90 درصد مبلغ پرداختی را دریافت نمائید. لغو رزرو کمتر از 7 روز شامل هیچ بازپرداختی نخواهد شد.

توجه داشته باشید دهگردی در هر شرایطی از لغو رزرو 10 درصد مبلغ رزرو را بعنوان کارمزد لغو دریافت خواهد کرد.

شرایط خاص: در صورت وقوع حوادث طبیعی مانند سیل ،زلزله و … در مسیر و محل اقامتتان مبلغ پیش رزرو شما با کسر 10% به حسابتان پرداخت خواهد شد.